Mám dostatočné rýchly internet na skype angličtinu?

Nie ste si istí, či vaše internetové pripojenie bude stačiť na skype hodiny angličtiny? Tento článok vás zoznámi zo všetkým, čo potrebujete vedieť.

 

Začneme tým, že väčšina pripojení na internet bude bez problémov postačovať na skype angličtinu. Rozdiel však bude v kvalite videohovorov. Prakticky všetky ponúkané internetové služby zvládnu hlasové skype rozhovory. Tu sú nároky na internet veľmi malé.

Veľmi odlišné nároky však má skype na videohovory. Tu rýchlosť vášho internetu bude veľmi ovplyvňovať kvalitu videa. Pokiaľ chcete skypovať vo vysokom rozlíšení (HD), tak musíte mať doma pomerne dobré pripojenie na internet.

Poďme sa však pozrieť na problém cez čísla.

Aké rýchle je moje pripojenie na internet?

Toto zistíte veľmi ľahko a rýchlo. Využite stránku http://speedtest.net – kliknite na tlačidlo “begin” a počkajte si na výsledky. Poznačte si dve hodnoty – download a upload. Obe sú dôležité. Download je rýchlosť prijímania dát a upload rýchlosť odosielania dát.

Rýchlosť downloadu a uploadu sa môže počas dňa meniť. Záleží to od poskytovateľa internetu. V čase, keď je väčšina ľudí na internete, očakávajte slabšie hodnoty. Z tohto dôvodu odtestujete rýchlosť svojho internetu viackrát – najlepšie v rôznych časoch.

Teraz si porovnajte poznačené čísla s nasledovnou tabuľkou. Sú to údaje priamo od Skypu. Firma uvádza minimálne rýchlosti. Pre použitie na vyučovanie angličtiny je však potrebné pozerať najmä na odporúčané rýchlosti.

Typ hovoru Minimálna download 
/ upload rýchlosť
Odporúčaná download 
/ upload rýchlosť
Hlasový hovor 30kbps / 30kbps 100kbps / 100kbps
Video hovor /
zdieľanie obrazoviek
128kbps / 128kbps 300kbps / 300kbps
Video hovor 
(vysoká kvalita)
400kbps / 400kbps 500kbps / 500kbps

Video hovor vo

vysokom rozlíšení
(HD)

1.2Mbps / 1.2Mbps 1.5Mbps / 1.5Mbps

Skupinový video

hovor
(3 ľudia)

512kbps / 128kbps 2Mbps / 512kbps
Skupinový video hovor
(5 ľudí)
2Mbps / 128kbps 4Mbps / 512kbps
Skupinový video hovor
(7+ ľudí)
4Mbps / 128kbps 8Mbps / 512kbps

 

Tieto čísla stačia na základnú orientáciu. Teraz už viete, čo môžete od skypu očakávať.

Vhodné je pozrieť si aj skutočné nároky hovoru na internetové pripojenie. Túto informáciu si v skype veľmi ľahko dohľadáte. Kliknite na záložku Volanie, následne sa vám rozbalí ponuka – z nej vyberte na samom spodku Informácie o kvalite hovoru. Z informácií, ktoré sa pred vami odostrú, sú dôležité údaje BW Download a BW Upload.

Odtestujte pripojenie s nami

Najjednoduchšie si rýchlosť internetu overíte praxou. Vyskúšajte si interakciu s naším lektorom angličtiny a sami zistite, či budete s kvalitou obrazu a zvuku spokojní. Ponúkame vám ukážkovú lekciu zdarma. Za testovanie tak nič nedáte. Navyše vám ponúkame bezplatné poradenstvo pri nastavení skypu pri odstraňovaní rôznych problémov spojených s týmto programom.

Adresa
Orlové 123, 017 01 Považská Bystrica
Telefón
0915 119 679
Email
info@skypeanglictina.sk
Web
http://skypeanglictina.sk
Skype
skypeanglictina.sk