Prečo sa učiť po anglicky prirodzenou cestou

Všetci minimálne tušíme, že najlepšou cestou, ako si osvojiť angličtinu, je prijímať tento jazyk prirodzene. Napriek tomu si väčšina ľudí volí cestu memorovania gramatiky a nekonečného vysedávania v školských laviciach.

 

Chyba je jednoznačne vo vzdelávacom systéme. Najjednoduchšie, čo školy môžu spraviť, je dostať do triedy 20 ľudí a postaviť pred nich jedného učiteľa. Ten dostane do ruky predpísanú učebnicu plnú nekonečných gramatických cvičení. Výsledkom niekoľkoročného takéhoto vzdelávania je človek, ktorý sa cíti pri kontakte s anglicky hovoriacim turistom či hosťom neisto.

Pritom prirodzené metódy výučby anglického jazyka sú vo svete veľmi dobre známe.  Pri takejto forme výučby je najdôležitejšie, aby pomer žiak/učiteľ bol čo možno najmenší. V triede s 20 študentmi sa toho veľa nenaučíte. Takto zostavená vyučovacia hodina je však lacná. A o to v mnohých prípadoch predovšetkým ide.

Ideálna vyučovania hodina by vyzerá asi takto: jeden študent a oproti nemu jeden jediný učiteľ. Žiak má takto plnú pozornosť učiteľa, ktorý navyše dokáže zohľadniť jeho špecifiká (rýchlosť učenia, záujmy atď.)

Ide to aj bez gramatiky

Nikto z nás sa nenaučil svoj rodný jazyk pozorným študovaním jeho zložitej gramatiky. To je dôkaz toho, že na osvojenie gramatických pravidiel nepotrebujeme žiadnu pevnú vôľu. Deti sa učia jazyk počúvaním a neustálymi pokusmi vyjadrovať sa. Chyby sú opravované prirodzene, bez žiadneho nátlaku.

Podobne to môže fungovať aj pri vyučovaní angličtiny ako druhého jazyka. Študent musí predovšetkým rozprávať a aktívne počúvať. V triede plnej ďalších študentov je to zložité. Pri individuálnych kurzoch angličtiny sa rozprávaniu a počúvaniu nevyhne ani ten najlenivejší študent.

Sú peniaze naozaj problémom?

Hlavným argumentom proti individuálnym a intenzívne konverzačným kurzom je cena. Ono je to z časti pravda.

Pokiaľ chcete mať učiteľa iba pre seba, musíte ho zaplatiť. A to nie je práve najlacnejšie. Treba brať do úvahy, že učiteľ sa musí na hodinu pripravovať. Ďalším faktorom, ktorý zvyšuje ceny kurzu je obmedzená pracovná doba, potreba presunu či prestávky medzi kurzami.

Ekonomické riešenie – skype angličtina

Skype umožňuje prirodzené intenzívne konverzačné kurzy angličtiny za rozumnú cenu. Stále je to síce drahšie ako bežné skupinové kurzy, hodnota skype kurzu angličtiny je však výborná.

Vďaka skype angličtine môžete konverzovať a zlepšovať si ovládanie cudzieho jazyka často za polovičné náklady ako v prípade bežného individuálneho kurzu.

Je však pravda, že angličtina cez skype nie je pre každého. Nemusíte mať dostatočne rýchle internetové pripojenie, primerane rýchly počítač, či jednoducho vám komunikácia cez internet nevyhovuje.

Z tohto dôvodu vám odporúčame na začiatok využiť ukážkové hodiny. Ponúka ich väčšina jazykových škôl. Aj tá naša.

Adresa
Orlové 123, 017 01 Považská Bystrica
Telefón
0915 119 679
Email
info@skypeanglictina.sk
Web
http://skypeanglictina.sk
Skype
skypeanglictina.sk