Prečo hodiny angličtiny zo strednej či vysokej školy nemusia stačiť a čo s tým robiť

Za ideálneho stavu by žiadne súkromné jazykové školy, a teda ani tá naša, neboli potrebné. Ľudia by sa naučili plynule rozprávať a komunikovať po anglicky v školách.  Začínali by v materskej škole rôznymi hrami a vysokú by opúšťali so sebavedomím a komunikovať na všetkých úrovniach.

 

Realita je však odlišná. Pokojne môžeme povedať, že veľmi odlišná. Významná časť vysokoškolákov sa anglicky nedohovorí vôbec. Väčšina by mala problém vysvetliť americkému turistovi, ako sa dostane k najbližšiemu bankomatu. A iba minimum by bolo schopné reprezentatívne zastupovať nejakú firmu či štátnu inštitúciu v zahraničí.

Takmer všetci študenti, ktorých angličtina je na optimálnej úrovni, sa nespoliehajú iba na štátne školy. Bez dodatočného štúdia by jednoducho nikdy nedosiahli žiadanú úroveň ovládania jazyka.

Štátne školy zväčša zamestnávajú učiteľov, ktorí majú veľmi ďaleko od ovládania cudzieho jazyka. Niet sa čomu čudovať.  Problémom sú platy v štátnom školstve. Ak niekto vie perfektne po anglicky, len ťažko si bude hľadať cestu do štátneho školstva. A to aj v prípade, že by túto prácu mal rád.

Učitelia v súkromných školách sú predsa len lepšie zaplatení. Súkromné jazykové školy tak dokážu zamestnávať lepších a kvalitnejších lektorov. Aj keď je potrebné povedať, že kvalita medzi jednotlivými jazykovkami veľmi kolíše.

Už nestačia základné znalosti – vyžaduje sa angličtina na úrovni

Jedna vec je dohovoriť sa. Odtiaľ to môže byť ešte pomerne ďaleko k tomu, aby váš jazykový prejav v angličtine nepôsobil smiešne či zvláštne. Dnes pri pohovoroch už nikoho neočaríte pár anglickými vetami. Pokiaľ chcete mať pred ostatnými kandidátmi výhodu, musíte mať naozaj dobrú angličtinu. Teda rozprávať plynule, mať širokú slovnú zásobu a váš slovenský prízvuk  by nemal byť príliš výrazný.

Ako si zlepšiť angličtinu

Možností, ako zlepšiť svoj jazykový prejav je viacero. Poďme sa pozrieť na niekoľko z nich.

Jazykové školy

Toto je asi najčastejšia voľba ľudí, ktorí chcú čosi so svojou angličtinou spraviť. Jazykové školy nájdete po celom Slovensku. Kvalita ich kurzov je rôzna. Vo väčších mestách by ste však mali nájsť dobré jazykovky s kvalitnými lektormi. Vybrať si môžete skupinové či individuálne kurzy angličtiny.  Ideálnou voľbou sú individuálne, kde máte celú pozornosť učiteľa iba pre seba. Nevýhodou individuálnych jazykových kurzov je ich cena. Tá sa pri kvalitných učiteľoch pohybuje od 15 eur za hodinu a vyššie.

Štúdijné pobyty

Nie je nič lepšie, ako sa učiť jazyk v krajine, kde sa používa. Ponuka kurzov angličtiny po celom svete je veľmi bohatá. Sú tu však dva pomerne podstatne problémy so študijnými pobytmi, a to cena a efektívnosť.

Stráviť jeden či dva mesiace v Anglicku či Írsku skutočne nie je lacné. Väčší problém je však v efektívnosti takto vynaložených peňazí. Po absolvovaní takéhoto kurzu síce dostanete nejaký diplom, za takto krátky čas sa toho však veľa nenaučíte.

Omnoho lepšie sa v tomto svetle javia pracovné pobyty. Strávenie niekoľkých rokov prácou a životom v anglicky hovoriacej krajine naozaj prináša výsledky. Nie je to však pre každého.

Angličtina cez skype

Angličtina cez skype je jednoznačne cenovo najefektívnejší spôsob štúdia jazyka. Nielenže ceny kurzov sú nižšie ako v klasických jazykovkách, navyše nemíňate peniaze a čas na presuny do jazykovky.

Vďaka angličtine cez skype si môžete dovoliť individuálne kurzy, keďže oproti bežným sú výrazne lacnejšie.

Treba však povedať aj to, že angličtina cez internet nemusí byť to pravé riešenie pre každého. Niektorí ľudia si jednoducho nedokážu zvyknúť na tento spôsob komunikácie. Niektorí z nás jednoducho potrebujú osobný kontakt.

Neviete, či to budete vyhovovať vám? Neriskujte. Vyskúšajte ukážkové hodiny. Ponúka ich väčšina jazykových škôl. Aj my.

Adresa
Orlové 123, 017 01 Považská Bystrica
Telefón
0915 119 679
Email
info@skypeanglictina.sk
Web
http://skypeanglictina.sk
Skype
skypeanglictina.sk